Gemerek’te çiftçilere yönelik eğitim semineri

Gemerek Konferans Salonunda yapılan çftçi eğitim seminerinde konuşan Kayseri Pancar Ekicileri Kooperatifi Başkanı Hüseyin Akay,Kayseri Şeker’in pancar fiyatı üzerindeki doğru politikaları sayesinde çiftçilerin pancardan elde ettiği kazancın artmasıyla pancar tarımına bölgede gün geçtikçe ilginin artmakta olduğunu belirtti. Çiftçi imkanlarıyla beraber söküm ve fabrika merkezlerine sevkiyat yanında tesellümde de yeni bir düzenleme yapılması gerekliliğinden dolayı pancarın fabrika merkez kantarlarına belirli bir program dahilinde gelmesini sağlamak olduğunu aktaran Akay artan üretim maliyetleri karşısında çiftçinin söküm masraflarını karşılamak ve pancarı programlı bir şekilde tesellüm etmek, para, zaman ve işçilikten tasarruf etmek için çiftçi eğitim çalışmaları başlatıldığını söyledi.
Gemerek Belediye Başkanı Mustafa Demir ise çiftçilere verilen eğitim seminerlerin önemli olduğunu ifade ederek çiftçilere artı değer kattığını aktardı.

Bir önceki yazımız olan Sivas’ta Ülkücüler Fırat Yılmaz Çakıroğlu için yürüdü başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir