Gemerek’te öğrenci yurdu sorunu çözülüyor

Gemerek Meslek Yüksek Okulu’nun en büyük sorunlarından biri olan yurt sorunu çözüme kavuşturuluyor.
AK Parti Gemerek İlçe Başkanı Hacı Yalçın yaptığı açıklamada yurt sorunuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, Meslek yüksek okulunun ilçemize geldiği günden itibaren en büyük sıkıntısı, gelen öğrencilerin barınma ile alakalı eksiklerinin olmasıydı. Çeşitli yöntemlerle bu sıkıntıları aşmaya çalışsak da barınma sorununu tam olarak ortadan kaldıramadık. Gemerek Meslek Yüksek Okulu yetkilileriyle de yaptığımız görüşmede okula yapılan kayıt ile devam eden öğrencilerin arasında büyük farklar olduğunu tespit ettik. Bu sorunu okul yöneticileri ile masaya yatırdığımızda da en büyük sorunun barınma sorunu olduğunu tespit ettik. Daha önceki yıllarda Cumhuriyet Üniversitesi senatosu tarafından Gemerek Meslek Yüksek Okulu’na ait olan ve kampüsün içerisinde bulunan 20 bin metre kare olan yere yurt yapılması kararı alınmıştı. Yurt yapımı için gerekli tüm işlemler yapılmış olup bu süreçten sonra konu üzerinde yapılacak en güzel çalışma sürecin hızlandırılması olacaktır dedi.
Yalçın, yurt yapımı konusunda desteklerini esirgemeyen Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz ve milletvekillerine teşekkür etti.

Bir önceki yazımız olan Sivas Barosu’ndan ’Aile Hukuku ve Mal Rejimi’ semineri başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir