Genç haltercinin şok ölümü

Adana’da 16 yaşındaki Aysu Mantaşoğlu, ‘kalp büyümesi’ nedeniyle çok sevdiği halteri bırakmak zorunda kaldı. Önceki gün akşam yemeğinde balık yiyen, sonrasında da süt içtikten bir süre sonra kalp ilacını içen genç kız, aniden fenalaştı. Ailesi tarafından hastaneye kaldırılan Mantaşoğlu, burada doktorların tüm çabasına rağmen kurtarılamadı.

YEMEKTE ‘BALIK’ YEDİ

Eskişehir’de Eğitimciler Spor Lisesi’nde okuyan ve aynı zamanda da Isparta Halter Bölge Spor’un da formasını giyen Aysu Mantaşoğlu, ‘kalp büyümesi’ nedeniyle halteri bırakmak zorunda kaldı. Adana’nın merkez ilçe Yüreğir’e bağlı Remzi Oğuz Arık Mahallesi’nde ailesiyle birlikte yaşamaya başlayan genç kız, iddiaya göre önceki akşam yemekte balık yedi. Mantaşoğlu, yemeğin ardından önce süt içti, sonra da kalp ilacını aldı.

HASTANEDE HAYATINI KAYBETTİ

Bir süre sonra fenalaşan Aysu Mantaşoğlu, ailesi tarafından Adana Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Mantaşoğlu, burada doktorların tüm çabasına rağmen kurtarılamadı. Genç kızın ölümü ailesini adeta yıkarken, Mantaşoğlu’nun cesedi de otopsi yapılmak üzere Adana Adli Tıp Kurumu’na kaldırıldı. Mantaşoğlu’nun kesin ölüm nedeni ise, yapılacak otopsi sonucunun ardından netlik kazanacak.

ACILI AİLEYİ TESELLİ ETTİLER

Öte yandan, Aysu Mantaşoğlu’nun ölüm haberi, yakınlarını da adeta yasa boğdu. Acı haberi alan, genç kızın ailesinin yaşadığı eve taziyeye geldi. Anne Nazlı Mantaşoğlu, kızının ölümüyle adeta yıkılırken, gözyaşlarına boğulan anneyi de yakınları teselli etmeye çalıştı. Baba Ali Mantaşoğlu ise, metanetini korumaya çalıştı. Ailenin, Remzi Oğuz Arık Mahallesi’ndeki evinden de ağıt sesleri yükseldi.

Bir önceki yazımız olan Ünlü oyuncu uyuşturucudan gözaltına alındı başlıklı makalemizde Gözaltı, selim erdoğan ve Uyuşturucu hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir