Murat Boz kimdir? Biyografisi ve gerçek yaşı

MURAT BOZ KİMDİR?

7 Mart 1980 senesinde dünyaya gelen Murat Boz doğma büyüme Zonguldaklıdır. Şarkıcı şarkı yazarı ve oyuncu olan Boz lk ve orta öğrenimini doğduğu yer olan Zonguldak’ın Karadeniz Ereğli ilçesinde tamamladıktan İstanbul’a yerleşmiştir. 1999 senesinde İstanbul Bilgi Üniversitesi’ni okumuş buradan mezun olduktan sonrada İstanbul Teknik Üniversitesi’nde eğitim almıştır. Eğitim yıllarında vokalistlik yapmaya başlaya Boz Tarkan ile de çalışma fırsatı bulmuştur.

İlk olarak 2006 yılında Aşkı Bulamam Ben Single’ı müzik piyasasına hızlı bir giriş yapmıştır. Kariyeri boyunca bir çok şarkı ve albüm çıkaran Murat Boz son dönemde büyük çıkış yakalayan isimlerin başında gelmektedir.

İşte Murat Boz’un çıkardığı albümler:

2006 yılında Aşkı Bulamam Ben albümünü çıkarmıştır
2007 yılında Maximum albümünü çıkarmıştır
2009 yılında Şans albümünü çıkarmıştır
2011 yılında Aşklarım Büyük Benden albümünü çıkarmıştır
2016 yılında Janti albümünü çıkarmıştır

Sesi kadar oyunculuğu ile de herkesi kendine hayran bırakan Muraz Boz 2011 yılında oynadığı Hadi İnşallah filmiyle çok konuşulmuştur.

İşte Muraz Boz’un oynadığı filmler

2014 yılında Hadi İnşallah filminde Pekmez karakterini oynamıştır 
2016 yılında Kardeşim Benim filminde Ozan karakterini oynamıştır
2016 yılında Dönerse Senindir filminde Mehmet karakterini oynamıştır

Şu sıralarda dizi ve film oyuncusu olan Aslı Enver ile sözlü olan Murat Boz en sevilen sanatçılar arasında yer almaktadır.

Güçlü bir Türkiye’nin oluşmasına engel olanlara inat sosyal medya hesabından paylaşımlar yayınlayarak hayranlarının sevgisini kazanmıştır.

İLİŞKİLİ HABERLER

Bir önceki yazımız olan 2017 Berat Kandili ne zaman? Mayıs ayının kaçında? başlıklı makalemizde 2017 berat kandili ne zaman, Berat Gecesi ve berat kandili hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir