Serbest bırakılan dolandırıcı ikinci işinde tutuklandı

Adliyeye sevk edilen şahıs çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

14 Nisan günü Gökçebostan Mahallesi’nde yaşayan 58 yaşındaki Z.Ç.’yi telefonla arayan T.Ö. kendisini polis olarak tanıtarak kadının adının kuyumcu soygununa karıştığını söyledi. Eve gelen şahıs ev hanımın 120 bin lira değerindeki 12 bilezik ile 80 altınını alarak kaçmıştı. Niğde’de otobüste yakalanan zanlı Sivas’a getirildikten sonra savcılık tarafından basit dolandırıcılık olması ve uzlaşma yasası kapsamına girmesi ve mağduriyetin giderilmesi nedeniyle serbest bırakılmıştı.

T.Ö.’nün Çayboyu Mahallesinde ikamet eden H.Y. adlı ev hanımını arayarak bankadaki hesabından FETÖ mensubu iki subayın para çektiğini ve bu şahısları yakalamaları için evdeki bütün paraları kendilerine teslim etmesi gerektiğini, daha sonra paranın kendilerine iade edileceğini söyleyerek 88 bin TL, 6 adet burma bilezik, 16 adet çeyrek altını, 2 adet yarım altını dolandırması üzerine çalışma başlatan İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri şüpheli şahsı Şarkışla ilçesinde yakaladı. Adliyeye sevkedilen T.Ö. tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Bir önceki yazımız olan Kahvehaneden süzülen tarih kokusu başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir