SESOB Başkanı Köksal’dan Hollanda’ya tepki

Köksal, başta Hollanda ve Almanya olmak üzere Avrupa ülkelerinin Türkiye’ye karşı yapmış olduğu tutuma tepki göstererek, Avrupa’da özellikle Almanya’nın kışkırtmasıyla Hollanda hükümetinin bakanlarımıza reva gördüğü hakaret ne AK Parti’ye ne Başbakanımız Sayın Binali Yılıdırım’a ne de Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın şahsına yapılmış bir hakaret değildir. Bu tutum tamamıyla Türkiye Cumhuriyeti devletini hedef alan bir harekettir ded,

İnsan haklarını , fikir hürriyetini, seyahat özgürlüğünü hiçe sayan Hollanda hükümetinin, iki bakana ülkeye girişlerine yasak koyduğunu ifade eden Köksal,Diplomatik kaideler ayaklar altına alınarak , Aile ve Politikalar Bakanımız Sayın Fatma Betül Sayan Kaya’ya hakaretler edilmiş, Hollanda polisi tarafından haksızlığa ve terbiyesizliğe maruz kalmıştır. Orada yaşayan Türk vatandaşlarımız da olaya tepki göstermek için protesto hakkını kullanırken, polisler tarafından köpek ve joplarla saldırıya uğramıştır. Basın özgürlüğüne önem verdiklerini, insan hak ve özgürlüklerini savunduklarını iddia eden Avrupa, Almanya ve Hollanda’nın ve benzeri ülkelerin bakanlarımıza ve basın mensuplarımıza karşı almış oldukları bu tavrı şiddetle kınıyorum. Avrupa medeniyeti dedikleri tek dişi kalmış canavar, gerçek yüzünü bir kez daha göstermiştir. Alçaklıkta sınır tanımayan Avrupa’nın bu tutumu dünya kamuoyuna iyi anlatılmalıdır diye konuştu.

Bir önceki yazımız olan İŞGEM projesiyle 35 işletme kurulacak başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir