Sivas 16 Yaşındaki Engelli Genç, Videoyla Başkandan Kömür Istedi

16 yaşındaki engelli genç, videoyla başkandan kömür istedi

SİVAS’ta 16 yaşındaki zihinsel ve bedensel engelli Ahmet Koç, kışlık kömürlerinin bittiğini ve ailesinin maddi anlamda zorlandığını belirten bir video çekerek Belediye Başkanı Sami Aydın’dan kömür istedi. Engelli Koç’un cep telefonuyla yaptığı yardım çağrısına onun gibi video ile cevap veren Başkan Aydın, evlerine 20 torba kömür gönderdi.

İstiklal Mahallesi’nde oturan Murat-Hatice Koç çiftinin iki çocuğundan büyüğü olan doğuştan zihinsel ve bedensel engelli Ahmet Koç, annesinden kışlık kömürlerinin bittiğini öğrendi. Özel bir işletmede asgari ücretle çalışan babasının maaşının yetmemesi nedeniyle kömür almakta zorlanacaklarını fark eden Ahmet, yardım istemeye karar verdi. Kardeşi Elif’in yardımıyla cep telefonundan bir video çeken Koç, Ev çok soğuk. Vallaha başkanım başka bir şey istemiyorum. 20 torba kömür olursa yeter. Alamadık, pahalı dedi. Engelli Koç, çektiği bu videoyu ailesinden habersiz kentte yayın yapan Kanal 58 televizyonunun Facebook sayfasına gönderdi. Burada Koç’un videosunu izleyen ve engelli gence yine video ile cevap veren Başkan Aydın da, Ahmet videonu izledim. Arkadaşlarıma da talimat verdim, sana yardımcı olacaklar dedi. Bunun üzerine Ahmet’in evine belediyeden 20 torba kömür ve odun gönderildi. Aile kömürü kabul ederken, odunları ise kendilerinde var olduğunu belirterek başka ihtiyaç sahiplerine verilmesini istedi.

Çağrısına karşılık bulmaktan dolayı mutlu olan engelli Ahmet Koç, Bunu yapmak Facebook’tan aklıma geldi. Ev ısınmıyor dedim. Allah razı olsun başkandan o da gönderdi. Akşamları dua ediyorum başkana. Kömürümüzü de gönderdi, odunumuzu da gönderdi. Ama odunumuz var diye kabul etmedik diye konuştu.

Bir önceki yazımız olan Sivas’ta polisten sürücülere ’patates ikramı’ başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir