Sivas Polisten Sürücülere ‘Közlenmiş Patates’ Ikramı

Sivas Emniyet Müdürlüğü Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri, kamyon ve TIR lastiklerinin diş derinliklerini ölçerek araç sürücülerine közlenmiş patates ve çay ikram ederek uyarıda bulundu.

Sivas-Ankara karayolu üzerinde gerçekleştirilen uygulamada, kamyon ve TIR sürücüleri durdurularak şube müdürlüğünü bahçesindeki çardakta misafir edildi. Burada araç sürücülerine sobada közlenmiş patates ve çay ikram edildi. Araç sürücüleri ile bir süre sohbet eden Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürü Feyzullah Dursun, kış aylarında dikkat edilmesi gereken konular hakkında uyarılarda bulundu. Şube Müdürü Dursun, sürücülerin yolda gördükleri buzlanmaları polis veya karayolları ekiplerine bildirmelerini isteyerek kış mevsiminde mutlaka kar tipi lastik kullanılması gerektiğini söyledi. Arslan ayrıca emniyet kemerinin önemini anlatarak, zincirleme kazaları önlemek için güvenli takip mesafesine de özen gösterilmesini istedi. Müdürlükleri tarafından 2016 yılında 248 bin 400 aracın denetlendiğini belirten Arslan, 2017 yılında ise 318 bin araç denetlemeyi hedeflediklerini söyledi. Araç sürücülerinden Kadir Varlık ise daha önce bu şekilde misafir edilmediklerini belirterek şube müdürü Arslan’a teşekkür etti. Eğitim sırasında kamyon ve TIR lastiklerinin diş derinliği ölçülerek kış şartlarına uygun olup olmadığı kontrol edildi.

Bir önceki yazımız olan İşitme engelli taraftara ’çirkin ve kötü tezahürat’ cezası başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir