Sivas’ta lise öğrencileri 15 Temmuz sergisi açtı

Şemsi Sivas-i İl Halk Kütüphanesi’ndeki sergide Schwartz Uluslararası Değerler Teorisi ile ilk kez 15 Temmuz hain darbe girişiminin ele alındığı fotoğraflar sergilendi. Serginin açılışını yapan Vali Davut Gül, sergide emeği geçenlere teşekkür ederek, Okulların akademik başarıları çok önemli ancak; akademik başarılar kadar bu tür bilimsel çalışmalar, kültürel aktivedeler de çok önemli. Emeği geçen herkesi tebrik ediyorum. dedi.

Karşıyaka Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Mesut Bıyın ise 62 ülkede yapmış olduğu çalışmalar neticesinde değerler teorisini oluşturan Schwartz’ın teorileri ile 15 Temmuz darbe girişimini ele aldıklarını ve bunun dünyada bir ilk olduğunu söyledi.

Vali Davut Gül ve beraberindekiler daha sonra sergide yer alan 32 fotoğrafı tek tek inceleyerek öğretmenler ve öğrencilerden bilgi aldı.

Bir önceki yazımız olan Çiftçiye mazot ve gübre desteği ödenmeye başladı başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir