Sivas’ta muhtarlar toplantıları devam ediyor

Sıcak Çermik Kaplıcalarında bir termal otelde düzenlenen toplantıya Vali Davut Gül, Vali Yardımcısı Yeliz Yıldızhan, Yıldızeli Kaymakamı Hakan Keskin, İl Emniyet Müdürü Turan Aksoy, İl Jandarma Komutanı Albay Sinan Şen, bölge il ve daire müdürleri, meclis üyeleri ile Yıldızeli ilçesinin muhtarları katıldı.

Program Sivas Valiliği Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından hazırlanan ve son yıllarda Sivas’a yapılan yatırımların anlatıldığı tanıtım filmi ile başladı. Vali Davut Gül burada yaptığı konuşmada, bir süredir devam eden muhtarlar toplantısının sona doğru geldiklerini ancak muhtarlar ile görüşmeye devam edeceklerini belirterek, Sizlerin arkadaşlarımıza ilettiği bütün talepleriniz belirli bir takvim içerisinde takip edilecek ve mutlaka size olumlu ya da olumsuz geri dönüş yapılacak. Daha çok da olumlu geri dönüş olacak. İsteklerinizin makul ve mantıklı olduğunu biliyoruz. Bir sorunu dile getiriyorsanız mutlaka çok önemli olduğunu, o köy için, o belde için ihtiyaç olduğunu da biliyoruz. Belirli bir takvim içerisinde isteklerinizi yerine getireceğiz. Bundan sonra da yer yer ilçelerde, yer yer başka mekânlarda bu toplantıları yapmaya devam edeceğiz. Dolayısı ile bu toplantılar bir seferlik değil. dedi.

Gül, Sivas ile birlikte YIldızeli’nin de geliştiğini belirterek, Yıldızeli’nin önemli avantajı Sivas’a yakın ve nüfusunun kalabalık olması. Milli Eğitim Bakanımız İsmet Yılmaz’ın sağladığı kaynakla okulların bahçesine halı saha yapmaya başladık. Bunda objektif kriterler koyduk. Nüfusu 450’den fazla olan köylerden başladık. 58 halı sahanın 15 tanesi Yıldızeli’ne düştü. Demek ki Yıldızeli’nin köylerinde nüfus var. ifadesini kullandı.

Konuşmalarından ardından muhtarlara katılım sertifikaları takdim edildi.

Bir önceki yazımız olan Aybaba: "Tek hedefimiz şampiyonluk" başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir