Sivas’tan Suriyeli öğrencilere 2 tır yardım

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Türkiye genelinde Suriyeli öğrencilere yönelik başlatılan yardım kampanyası çerçevesinde Sivas Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde 2 tır yardım malzemesi toplandı. Yardım malzemelerinin Suriyeli öğrencilere gönderilmesi için tören düzenlendi. Yenişehir Anadolu Lisesi bahçesinde düzenlenen törende konuşan Milli Eğitim Müdürü Mustafa Altınsoy, Bugün tarihi bir ana şahitlik ediyoruz. Biz Kurtuluş Savaşı yaparken nasıl diğer milletler bize yardımcı olmuşsa bugün bizde zor durumda kalan mazlum Suriye halkına yardım için buradayız. Milli Eğitim Bakanlığımızın yardım kampanyası başlatmış olduğu tüm illerde okullarımızda yardım malzemeleri toplanarak o bölgede yeni işgalden kurtarılan Cerablus, El-Bab ve Halep gibi bölgelerimizdeki okullarımızın ihtiyacını karşılamak üzere tırlarla, kamyonlarla herkes kendi ölçüsünde oralara kırtasiye malzemesi sıra, tahta gönderiyorlar. Bugün de Sivas olarak biz okullarımızdan topladığımız sıraları, masaları, dolapları ve kırtasiye malzemelerini yolcu ediyoruz. Bu malzemeler Kilis ve Antep’teki milli eğitim müdürlüklerimiz tarafından alınıp sınırın diğer tarafındaki okullara verilecektirdedi.

Vali Yardımcısı Zihni Yıldızhan ise 4 milyona yakın Suriyeli mültecinin misafir edildiğini ifade ederek toplanan yardım malzemesinde emeği geçenlere teşekkür etti.

Konuşmaların ardından yardım malzemeleri sınıra ulaştırılmak üzere yola çıktı.

Bir önceki yazımız olan Yıldızeli KYK’da Çanakkale şehitleri tiyatroyla anıldı başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir