Sumbas’ta Sağlıklı Yaşam Yürüyüşü Düzenlendi

Osmaniye’nin Sumbas ilçesinde ‘Türkiye Obezite ile Mücadele ve Kontrol Programı’ kapsamında sağlıklı yaşam yürüyüşü düzenlendi.

Sumbas Hükümet Konağı önünden başlayan sağlıklı yaşam yürüyüşü, Sumbas Kaymakam Vekili Hasan Kurt’un yanı sıra Jandarma Bölük Komutanı Yüksel Aydın, İlçe Emniyet Amiri Cemil Deniz, TSM Başkanı Yasemin Avcı, Mal Müdiresi Yıldız Atlı, Nüfus Müdürü İsmet Türkmen, İlçe Hizmet Birliği Müdürü Kaan Gökçeli, İlçe Spor Müdür Vekili Onur Akıcı, SYDV Müdürü Mulla Yeşilyurt, Kaymakamlık Yazı işleri Müdürü Cemal Çakmak, Özel İdare Müdürü İbrahim Halil Kaya, İlçe Müftüsü Ahmet Demirer, İlçe Tarım Müdürü Mehmet Özkale, öğrenciler, öğretmenler ve çok sayıda Sumbaslı katıldı.

Kaymakam Vekili Hasan Kurt, Obezite önemli sağlık sorunlarından biri, obezitenin en önemli nedenleri arasında aşırı beslenme ve yetersiz fiziksel aktivitedir. Bu gibi sağlık sorunlarından korunmak için de çeşitli fiziksel aktivitelerin ve yürüyüşlerin önemi çok büyük. Sağlık Bakanlığı tarafından yürütülen ‘Türkiye Obezite ile Mücadele ve Kontrol Programı’ kapsamında, ilçemizde obezite ile mücadele konusunda toplumun bilinçlendirilmesi ve farkındalık oluşturulması amacıyla düzenlenen sağlıklı yaşam yürüyüşüne katılan tüm kamu kurum ve kuruluşları çalışanları ile halkımıza, katılımları dolayısıyla teşekkür ediyorum dedi. – OSMANİYE

Bir önceki yazımız olan Ünlü oyuncu Murat Yıldırım neden 'Evet' diyeceğini açıkladı başlıklı makalemizde atv murat yıldırım, murat yıldırım ve Murat Yıldırım kimdir hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir