Suşehri’nde uyuşturucuyla mücadele anlatıldı

Suşehri Halk Eğitim Merkezi konferans salonunda, Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Suşehri İlçe Başkanlığı tarafından,’Damarlarındaki asil kanı kirletme’ başlığı adı altında madde bağımlılığı ve uyuşturucu ile mücadele etkinliği kapsamında verilen konferans saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Programda konuşan Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Suşehri İlçe Başkanı İsa Kuzpınar, Türkiye genelinde uyuşturucu kullanım yaşının çok düştüğünü ifade ederek, Gençliğimiz çalınıyor. Geleceğimiz elimizden alınıyor ve bizler sessizce olanı biteni izliyoruz. Madde bağımlısı olan her genç bizim milletçe ortak kaybımızdır. Buna dur diyecek olan yine milletçe biz olmalıyız dedi.

Ergenlik çağındaki gençlerin uyuşturucu tacirlerinin başlıca hedefleri olduğunu kaydeden Kuzpınar,Mücadelemiz sonsuza kadar vatanımızı ve vatanımızı oluşturan insanlarımıza zarar vermeyi düşünen kişilerledir. Bu mecrada kanımızı bu tür maddelerle kirletmeyeceğiz. Biz Türk milleti olarak gençliğimize sahip çıkalım ve geleceğimizi madde bağımlılığı batağından çekip alalım dedi.

Programa konuşmacı olarak katılan İlçe Toplum Sağlığı doktorlarından Aile Hekimi Deniz Almak ise, ’Madde bağımlılığı nedir?, ’Madde Bağımlılığı ile Mücadele Yolları’ konusunda bilgiler konferans verdi.

Programa, Milliyetçi Hareket Partisi Suşehri İlçe Başkanı Ahmet Turan Çalışır ve vatandaşlar katıldı.

Bir önceki yazımız olan Hem polisten ceza hem de babasından fırça yedi başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir