Vali Gül, “Çekirdek Aile Bizim Kültürümüz Değil”

Ziyarette konuşan okul müdiresi Hatice Gün, yaşlıları bir günlüğüne genç yaptıklarını ifade ederek,Aradaki kuşak çatışmasını kaldırarak gençlerimize değerlerimizi anlatmaya çalıştık. Dedeler, babaanne ve anneanneler hafta sonlarını genelde torunları ile geçirir, onları mutlu ederler. Bugün de torunlar büyüklerini genç yapıp onlarla zaman geçirecekler. Bu doğrultuda sizleri de ziyaret etmek istedik dedi.

Vali Davut Gül ise eli öpülesi büyüklerimizin evin hem direği hem de evin bereketi olduğunu söyledi. Onların torunları ile olan ilişkilerinin devam etmesi gerektiğini dile getiren Gül, Torunlarında bir gün babaanne, anneanne, dede olacağını bilmesi lazım. Şu an bu ulu çınarlarımız bir yalnızlık yaşıyorsa ilerde sahip çıkmayan evlatları da yalnızlık yaşayacaktır. Yaşlılarımız birikimleri ile toplumumuzun temel taşıdır dedi.

Son yıllarda yaygınlaşan çekirdek aile anlayışına da karşı çıkan Vali Gül, Çekirdek ailede anne, baba ve çocuklar var. Diğer akrabaları kenarda bırakıp yok sayan, dışlayan bir yapı. Bu bizim kültürümüz değil, bize de uyan bir şey değil. Batıdan bize empoze edilen bir şey. Bizde geniş aile var. Dedelerin, anneannelerin, babaannelerin evde olduğu, tecrübelerini aktardığı, çocuklara yol gösterdiği, torunlara baktığı, onları sevip kucakladığı bir yapı var. Bu yapının güçlendirilmesine devlet olarak millet olarak bizim katkı koymamız lazım. Artık devletimiz torun bakan büyüklerimize de maaş bağlıyor. Sizin de okul olarak böyle bir faaliyet yapmanız bizi mutlu etti. diye konuştu.

Bir önceki yazımız olan Sivas’ta 200 kilo kaçak tütün ele geçirildi başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir