Vali Gül’den, halk oyunları Türkiye şampiyonu okula ziyaret

Sivas Valisi Davut Gül, Türkiye Halk Oyunları Federasyonu tarafından Akşehir’de düzenlenen yarışmada, Türkiye şampiyonu olan Kazım Karabekir Paşa Ortaokulu’nu ziyaret etti.
Vali Gül’ü ziyarette İl Milli Eğitimi Müdürü Mustafa Altınsoy, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Salim Kılıç, Kazım Karabekir Paşa İlkokulu Müdürü Yusuf Yıldırım, Türkiye Halk Oyunları Federasyonu Sivas İl Temsilcisi Özcan Duman ile okul aile birliği üyeleri tarafından karşıladı. Daha sonra okulu gezerek Okul Müdürü Yusuf Yıldırım’dan bilgi alan Gül, okul öğretmenleri ve öğrenciler tarafından hazırlanan sergi alanlarını gezdi. Sınıflarda öğrencilerle de bir araya gelen Gül, çocuklara çeşitli sorular yönelterek bir süre sohbet etti.
Vali Gül daha sonra minikler geleneksel düzenlemesiz dalda derece elde eden halk oyunları ekibini tebrik ederek, oyunlarını izledi. 12 Erkek öğrenciden oluşan ekip ve il genelindeki turnuvada birinci olan futbol takımı ile hatıra fotoğrafı çekinen Gül, U-14 Milli Takımına seçilen Yasin Yıldız’ı da tebrik etti.
Son olarak okul çevresinde de incelemelerde bulunan Gül, bahçedeki öğrenciler ve velilerle de bir araya gelerek bir süre görüştü.

Bir önceki yazımız olan Rahim ağzı kanserinden kurtulmak mümkün başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir